понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 146
home Вести

Голема полициска акција кај Битпазар

Голема полициска акција кај Битпазар

На терен се припадници на единицата за специјални задачи на МВР, а детали околу тоа дали и кои објекти се претресуваат или се работи за претрес на приватен имот, од МВР не откриваат.

Нема детали ниту околу тоа за каква акција станува збор.

Најверојатно полициската акциа ќе трае во текот на ноќта, а од МВР повеќе детали околу тоа за што се прават претреси и дали има уапсени лица најавија за утре.