четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Голема мрсна дамка се појави во Охридското езеро

Голема мрсна дамка се појави во Охридското езеро

Попладнево во на градскиот кеј пред хотелот “Палас” во Охридското езеро се појави голема мрсна дамка, јавува СДК.

Станува збор за масло кое е испуштено во езерската вода. Во црната дамка која плива по езерската површина има и мртов стаорец, а дел од граѓаните кои шетаа крај кејот велат дека виделе уште неколку мртви животни во езерото.

Извор: СДК

Најнови вести