вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 140
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Голем пропуст на здравството на Филипче – Македонија извезува корона

Голем пропуст на здравството на Филипче – Македонија извезува корона

Министерството за здравство информира дека веќе се извршени проверки за сите патници од авионот за Финска.

-Ниту еден од нив не е регистриран во базата на позитивни случаи со Ковид-19 во нашата земја, што значи немаат решение за изолација како позитивни од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, информираат од Министерството.