сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 36
home Вести

Голем пресврт- снег и ниски температури, а викендов ново изненадување

Голем пресврт- снег и ниски температури, а викендов ново изненадување

Облачно со повремени врнежи од дожд претежно во јужните делови и со снег во северните делови денеска  преовладуваше во Македонија.

Од попладневните часови речиси насекаде во државата вее снег и дува слаб до умерен ветер главно од северен правец.

Во Скопје врнежите се од снег и дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

За време на викендот во утринските часови на повеќе места температурите ќе бидат под и околу нула.

Постепено затоплување со повремени врнежи од дожд ќе има од недела попладне.

Најнови вести