петок, 9. декември 2022. Вести денес: 117
home Вести

Голем пожар во велешко: Граѓаните алармираат за опасност и бараат помош (ФОТО)

Голем пожар во велешко: Граѓаните алармираат за опасност и бараат помош (ФОТО)

Денеска е регистриран нов пожар во околината на Велес, а станува збор за селото Војница, каде, како што објави градоначалникот на Општина Чашка, Горан Стојановски, огнот се шири со голема брзина.

Стојановски на Фејсбук објави и фотографии од големиот пожар и порача дека се потребни доброволци за гаснење на пожарот.

„Нов страотен пожар во близина на село Војница. Пламените јазици се шират со голема брзина“, пишува градоначалникот Стојановски на Фејсбук.

Грѓаните алармираат на социјалните мрежи барајќи помош.

Фото: Фејсбук

Граѓаните бараат помош преку социјалните мрежи:

 

Qatar 2022