сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

ГОЛЕМ ПОЖАР ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Гори куќа кај адвокатската улица (ФОТО+ВИДЕО)

ГОЛЕМ ПОЖАР ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Гори куќа кај адвокатската улица (ФОТО+ВИДЕО)

Голем пожар изби вечерва во центарот на Скопје.

Како што информира командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за КУРИР, се запалила куќа кај адвокатската улица во Скопје.

Повеќе детали Симоновски ни најави за подоцна.

Локални избори 2021