понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 181
home Вести

Голем пожар на „Пластичарска“ – улицата затворена за сообраќај

Голем пожар на „Пластичарска“ – улицата затворена за сообраќај

Голем пожар зафати објект на „Пластичарска“, информира 24инфо.

Полицијата го затвори делот од скопскиот булевар „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар каде што работат голем број на комерцијални објекти.

На терен се излезени МВР и Противпожарната бригада.

Коронавирус