петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Вести

Голем пожар кај Марков Манастир

Голем пожар кај Марков Манастир

Шумски пожар со голема брзина потпомогнат од ветрот веќе еден час се шири во регионот помеѓу скопските села Варвара и Марков Манастир, пренесува порталот Судство.мк.

Пожарот е пријавен од локалните жители и се чека да интервенира противпожарната служба.

Огнената линија се шири долж планината кон блиските села.