недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Вести

Голем одрон на патот Велес- Градско, сообраќајот во прекин

Голем одрон на патот Велес- Градско, сообраќајот во прекин
илустрација

Железничкиот и патничкиот сообраќај на регионалниот пат Велес – Градско е во целосен прекин поради поголем одрон од карпа.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека сообраќајот е во прекин од утринава од 08:30 часот.

Нема повредени лица, а причинета е само материјална штета.

Најнови вести