вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Голем инцидент вечерва пред Градска болница: Дете повредено во сообраќајка, се степале две семејства

Голем инцидент вечерва пред Градска болница: Дете повредено во сообраќајка, се степале две семејства

Кај старата градска болница настанал инцидент меѓу две семејства, а интервенирала и полицијата.

„Во близина на стара Градска болница дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на две семејства при претходно случена сообраќајна незгода во која, според првичните сознанија, било удрено дете“, велат од МВР, пренесе ТВ 21.

Екипи на МВР се излезени на лице место на увид со цел утврдување на детали околу настанот.

Најнови вести