четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 184
home Вести

Голем број полициски сили во Диво Насеље во Куманово

Голем број полициски сили во Диво Насеље во Куманово

Бројни полициски сили го чуваат полицискиот објект на влезот во Диво Насеље во Куманово, информира репортерот на „Алмакос“ од Куманово.

Како што објавува порталот ова се случува од две причини, едната е од вооружениот инцидент во близина на седиштето на ДУИ во Мала Речица, додека другата причина е одлуката за случајот Алмири што денеска ја донесе судот.

Граѓаните се многу исплашени од зголеменото присуство на полицијата во овој град, пренесува Алмакос.

Најнови вести