вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 148
home Вести

Голем број луѓе веќе се пред Влада- граѓаните масовно го искажуваат незадоволството од работата на Владата на Заев (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Голем број луѓе веќе се пред Влада- граѓаните масовно го искажуваат незадоволството од работата на Владата на Заев (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Голем број граѓани веќе се собраа пред Владата иако протестот се уште не е почнат. Граѓани од сите страни на Македонија пристигнуваат во главниот град да го изразат своето незадоволство од работата на Владата предводена од премиерот Зоран Заев.

Булеварот пред Владата на Република Македонија веќе е исполнет, а граѓани се уште пристигнуваат.

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Димовски, во гостувањето на вестите на телевизија Алфа кажа дека очекува голем број граѓани да дојдат на протестот, не само од Скопје, туку и од многу други градови и места од Република Македонија.

Коронавирус