четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 169
home Вести

Гогов ја избриша објавата преку која бараше донации за набавка на ново болничко возило, се премисли или?

Гогов ја избриша објавата преку која бараше донации за набавка на ново болничко возило, се премисли или?

Директорот на Струмичката болница Наќе Гогов денеска објави дека болницата има потреба од ново болничко возило, по што побара донации за набавка на истото.

Но, предмалку Гогов објавата ја избриша од социјалната мреже Фејсбук, дали поради притисоци или се премисли нема објаснување.

Само да потсетиме дека Гогов денеска објави дека “ЈЗУ Општа болница-Струмица” имаме потреба од ново болничко возило кое ќе биде од голема корист за сите граѓани од Струмица и струмичкиот регион. Да се организираме и да си помогнеме самите. Ве замолувам сите кои сте во можност и сакате да донирате од срце , каде сумата ќе биде по ваша желба да донирате, меѓу другото напиша Гогов на ФБ.

Коронавирус