вторник, 3. август 2021. Вести денес: 172
home Вести

Гоце Делчев во говорот на Заев стана најголем јунак за борба против слободата (ВИДЕО)

Гоце Делчев во говорот на Заев стана најголем јунак за борба против слободата (ВИДЕО)

Гоце Делчев е нашата историја, нашиот најголем јунак за борба против слободата, за борба против…, за социјални правдини, рече Зоран Заев, лидерот на СДСМ на трибината денеска во Куманово.

Овој гаф на лидерот на СДСМ не помина незабележано од сеирџиите на социјалните мрежи, видеото за кратко време има повеќе од 10.000 гледања.

Видеото погледнете го ТУКАТУКА

Коронавирус