вторник, 28. март 2023. Вести денес: 52
home Вести

„Гоце бил ку*вар“ – вработена во битолската болница со ужасни зборови за Делчев

„Гоце бил ку*вар“ – вработена во битолската болница со ужасни зборови за Делчев

Вработена во битолската болница со дрски навреди и ужасни зборови кон ликот и делото на Гоце Делчев. Таа е медицинска сестра, но и портпарол на болницата.

Овие зборови од кои ќе се згрози секој Македонец, Сузана Конеска ги напишала со цел да покаже дека народот не треба да се “замара“ со Делчев.

Нејзиниот Фејсбук статус погледнете го во продолжение:

На нејзиниот Фејсбук профил може да се најдат разни постови и коментари на кои ги поддржува политиките на СДСМ, а изгледа омилен политичар за неа е Венко Филипче.

loading...

Најнови вести