среда, 2. декември 2020. Вести денес: 62
home Вести

„Го сакам Водно“: Точно една година не запираат градежните работи на Водно, Водно мора и ќе победи (ФОТО)

„Го сакам Водно“: Точно една година не запираат градежните работи на Водно, Водно мора и ќе победи (ФОТО)

Точно една година не запираат градежните работи на Водно, точно една година Водно се касапи и уништува…

Фејсбук страната „Го сакам Водно“ ја сумираше целата година откако започнаа градежните работи и пишува дека на терен си тече се…

-Апдејт по мината една година!
Не терен си тече се…
Нешто бај д бук, нешто не. Како и да е , ние сме тука. Пратиме и што се сече и мериме колку се уништува. Со грутка во грло, бидејќи Водно изгледа многу тажно…
Спустот на Шишево е сеуште горечки проблем, како што многу пати беше нагласено и бевме игнорирани.
Мина година дена.
Што можевме спасивме од сечење, тоа што се исече боли но заврши. И ќе престанат и овие бушења, минирања, копања, заварувања…
А потоа следи рехаб на Водно. Рехаб каква друга планина не видела.
МУ ГО ДОЛЖИМЕ ТОА НА ВОДНО!
Водно мора и ќе победи..
И не ја вртете главата на сликите на Водно денес! Тоа му се случува на Водно во моментов, а ние граѓаните не успеавме да го спречиме во целост. Лузната стои и ќе се памети!
Да не дозволиме да се повтори!, стои во нивниот пост на Фејсбук.

Коронавирус