понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 102
home Вести

Гласноговорникот на Заев со брутален говор на омраза и антисемитизам кон Мизрахи

Гласноговорникот на Заев со брутален говор на омраза и антисемитизам кон Мизрахи

Бранко Тричковски, долгогодишен гласноговорник на Зоран Заев, повторно излегува јавно со брутален говор на омраза.

Овој пат тој со омраза и антисемитизам “удри“ по министерката Рашела Мизрахи.

Коронавирус