среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ѓурултија во Новаци: Градоначалникот исвиркан од земјоделците додека траеше трибината со Цветан Трипуновски

Ѓурултија во Новаци: Градоначалникот исвиркан од земјоделците додека траеше трибината со Цветан Трипуновски

Градоначалникот на општина Новаци Љубе Кузмановски, вечерва беше исвиркан од своите сожители откако се обиде да го „поправи“ дополнителниот министер за земјоделство Цветан Трипуновски, потсетувајќи го дека како министер требало да го користи името Република „Северна“ Македонија

Градоначалникот на општина Новаци Љубе Кузмановски, вечерва беше исвиркан од своите сожители откако се обиде да го „поправи“ дополнителниот министер за земјоделство Цветан Трипуновски, потсетувајќи го дека како министер требало да го користи името Република „Северна“ Македонија

Додека траше посетата на Новаци каде пред земјоделците се обрати дополнителниот министер за земјоделство Цветан Трипуновски, кој секојдневно е на терен каде ги слуша проблемите со кои се соочуваат фармерите, градоначалникот се обиде да го поправи укажувајќи му дека не го користел „Северна“ во името Р.Македонија.

На ова жестоко реагираа присутните земјоделци кои го исвиркаа градоначалникот и му порачаа дека „никогаш нема да биде Северна“ туку само „Македонија“.

ИЗВОР: ИНФОМАКС

Ѓурултија и во Новаци, исвиркан градоначалникот на Новаци!

Ѓурултија и во Новаци, исвиркан градоначалникот на Новаци!

Gepostet von infomax.mk am Donnerstag, 6. Februar 2020

Коронавирус