вторник, 4. август 2020. Вести денес: 68
home Вести

Ѓорѓиевски: За нешто помалку од две недели доаѓа ВМРО – ДПМНЕ повторно да ја исправи, да расчисти со криминалците и Македонија повторно да биде горда и силна

Ѓорѓиевски: За нешто помалку од две недели доаѓа ВМРО – ДПМНЕ повторно да ја исправи, да расчисти со криминалците и Македонија повторно да биде горда и силна

Вечерва сум во посета на Богданци и одржавме работен состанок со Општинскиот комитет.

ВМРО – ДПМНЕ е силно и сплотено како никогаш до сега, а народот цврсто решен да стави крај на владеењето на оваа ненародна власт која буквално ја клекна државата на колена.

За нешто помалку од две недели доаѓа ВМРО – ДПМНЕ повторно да ја исправи, да расчисти со криминалците и Македонија повторно да биде горда и силна.

#ИсправиСеМакедонијо

Коронавирус