четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 110
home Вести

Ѓорѓиевски во Могила: Време е да го вратиме достоинството на нашиот чесен народ

Ѓорѓиевски во Могила: Време е да го вратиме достоинството на нашиот чесен народ

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски денес беше на терен во Могила.

-И овде како и секаде низ Македонија народот ни се гуши во проблеми. Земјоделците се оставени сами на себе, пензионерите со скратени пензии, а младите на жалост овде не ја гледаат својата егзистенција и просперитет, истакна тој.

Ѓорѓиевски порача: Време е за право и правда, време е да го вратиме достоинството на нашиот чесен народ.

-Заедно да се избориме за поубава и посреќна Македонија, истакна тој.

Коронавирус