петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 30
home Вести

Ѓорѓиевски: Спасовски и во црква оди преку ред (ВИДЕО)

Ѓорѓиевски: Спасовски и во црква оди преку ред (ВИДЕО)

За Спасовски нема ниту духовни, ниту световни закони. Дури и во црква оди преку ред. Но треба да знае дека како што пред законите сите треба да бидат исти, уште повеќе пред Бога се сите исти. Трчањето преку ред, не ја чисти совеста, туку делата кои се оставаат зад себе, пишува на својот Фејсбук профил Орце Ѓорѓиевски, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус