среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

Ѓорѓиевски: Со граѓаните на Пржино продолжуваме заеднички да ја биеме битката против урбаната мафија

Ѓорѓиевски: Со граѓаните на Пржино продолжуваме заеднички да ја биеме битката против урбаната мафија

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека заедно со граѓаните на Пржино продолжуваат заеднички да ја бијат битката против урбаната мафија.

-Граѓаните од Пржино сложни против бетонизација на нивната населба.
Продолжуваме заеднички да ја биеме битката против урбаната мафија!
#мораториумпржиноицрниче, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Граѓаните од Пржино сложни против бетонизација на нивната населба.
Продолжуваме заеднички да ја биеме битката против урбаната мафија!

#мораториумпржиноицрниче

Posted by Орце Ѓорѓиевски on Недела, 22 ноември 2020

Најнови вести

Коронавирус