четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 223
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Вести

Ѓорѓиевски: Сашо, човек може и треба да се срами само од Заев и таквите како тебе

Ѓорѓиевски: Сашо, човек може и треба да се срами само од Заев и таквите како тебе

Го слушам ” Сашо пукај ” како вели имало началници што се срамат од Наќе.

Сашо, човек може и треба да се срами само од Заев и таквите како тебе ” Сашо пукај ” кои од вратари, уличари и рекетари станаа директори на БЈБ, кои наместо криминалци спроведуваат партиски агенди. Не само што сте срам, туку сте и тешка мизерија.

Доаѓа време кога ќе се одговара за сите незаконитости и криминали. Може затоа е и нервозата кај Сашо и Зоки 🙂.

ПС. Кога играчите на аболициран криминалец како Заев зборуваат против тебе, очигледно работиш правилно.

Фејсбук статус на Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Парламентарни избори 2020