понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 164
home Вести

Ѓорѓиевски: Прилепчани од секогаш биле за просперитет

Ѓорѓиевски: Прилепчани од секогаш биле за просперитет

Прилеп вчера повторно го покажа својот бунтовен и револуционерен дух. Прилепчани никогаш не биле на погрешната страна. Прилепчани од секогаш биле за просперитет. Победата на Гордана Силјановска Давкова е доказ дека Прилеп сака промени. Две ипол години криминалот, корупцијата и непотизмот го имаа угушено градот. На СДСМ не им помогна ни сите притисоци и закани во текот на кампањата. Граѓаните вчера покажаа невидена храброст и гласа за право и правдина. Прилеп гласаше за право и правдина. Возот е тргнат. Назад нема. Финалниот удар следува на 5 ти мај, напиша на Фејсбук, Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Локални избори 2021