вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорѓиевски: Оставката на Ден Дончев е доказ дека „функционерите на Заев“ го напуштаат бродот кој тоне

Ѓорѓиевски: Оставката на Ден Дончев е доказ дека „функционерите на Заев“ го напуштаат бродот кој тоне

Оставката на Ден е доказ дека покрај финанскискиот т.е. економскиот, и здравствениот систем се распаѓа, а екипажот ( функционерите на Заев ) го напуштаат бродот кој тоне. Покрај Кочо и Тевдовски, кои важеа за “поинтелигентни” во владата, сега и Ден го напушта бродот, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Орце Ѓорѓиевски.

Бродот тоне, и додека едни ги горат за да потонат, други го препознаваат моментот и бегаат. Само што почнало.

Оставката на Ден е доказ дека покрај финанскискиот т.е. економскиот, и здравствениот систем се распаѓа, а екипажот (…

Gepostet von Орце Ѓорѓиевски am Dienstag, 5. Mai 2020

Најнови вести

Локални избори 2021