среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорѓиевски: Нека видат сите како тече една „хуманитарна“ акција на Заевци, уште не за долго (ВИДЕО)

Ѓорѓиевски: Нека видат сите како тече една „хуманитарна“ акција на Заевци, уште не за долго (ВИДЕО)

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук обвинува за класичен поткуп од страна на Заев.

-Велат од СДСМ помагале.
А од кога тоа се прави хуманитарна акција со тетратка и пенкало во рака?
Еве почитувани како изгледа помошта- поткуп што ја дели СДСМ секаде низ Македонија.
Класичен поткуп од страна на Заев. Се води евиденција кој колку и како земал.
Па ако беше хуманитарна помош, немаше ранливите категории да ги запишувате кој колку земал или на кој колку му следи.
Ова значи класична злоупотреба и поигрување со тешката судбина на овие луѓе. Не им помагаат со тоа што ќе доделат брашно и зејтин, но ќе им помогнат ако отворат нови работни места.
Нека видат сите како тече една „хуманитарна“ акција на Заевци, уште не за долго, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Велат од СДСМ помагале. А од кога тоа се прави хуманитарна акција со тетратка и пенкало во рака? Еве почитувани како…

Gepostet von Орце Ѓорѓиевски am Montag, 6. April 2020

 

Коронавирус