вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 125
home Вести

Ѓорѓиевски на трибина во Кавадарци: Тиквешкиот регион е спремен за победа

Ѓорѓиевски на трибина во Кавадарци: Тиквешкиот регион е спремен за победа

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски денеска присуствуваше на трибина на тема ,,ВМРО победува – избори 2020″ во Кавадарци, при што порача дека тиквешкиот регион е пождготвен за победа.

Во продолжение целата објава на Ѓорѓиевски:

Тиквешкиот регион е спремен за победа!
Денес во Кавадарци, со околните комитети разговаравме на тема ,,ВМРО победува – избори 2020″.
Ми беше чест да бидам дел од оваа трибина и изразувам огромна благодарност за поканата.

Од она што низ разговор го слушнав од овој чесен народ и нивното искуство со оваа криминогена власт во заминување, несомнено ќе победи ВМРО во целиот регион.
ВМРО ќе победи во целата Македонија, затоа што народот не простува предавство. Ние сме Македонци и како такви сме опстоиле со векови.

Ќе опстоиме и сега.

Коронавирус