среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорѓиевски: Луѓето гледаат спас во ВМРО-ДПМНЕ, преку глава им е од криминал, рекет и корупција

Ѓорѓиевски: Луѓето гледаат спас во ВМРО-ДПМНЕ, преку глава им е од криминал, рекет и корупција

Денеска заедно со Ана Лашкоска бевме во Новаци во село Долно Агларци и село Добромири, како дел од акцијата обновата на вашата врата. Се сретнавме и поразговаравме со десетици семејства, се видов со многу луѓе, вели Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

-Довербата е вратена, луѓето гледаат спас во ВМРО-ДПМНЕ. Велат го чекаме 12 април, време е да тргне државата напред. Преку глава им е од криминал, рекет и корупција. Луѓето сакаат сигурна живеачка. Сакаат да одат напред. Време е за судбоносното обединување и вистински промени во Македонија. Време е за обнова!, напиша тој на Фејсбук.

Коронавирус