четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорѓиевски, Јорданов и Василевска на литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Ново Село

Ѓорѓиевски, Јорданов и Василевска на литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Ново Село

Вечерва се одржа литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Ново Село, Штип.

Со неа чиноначелствуваше Митрополитот Брегалнички г-дин Иларион.

На литургијата, меѓу бројните граѓани, присуствуваа членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски, Иван Јорданов и Иванка Василевска.

 

Најнови вести