сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 70
home Вести

Ѓорѓиевски: Додека граѓаните се во паника, стравуваат за своето здравје и живот, Зоран Заев и неговата разулавена банда ја користат вонредната состојба за да именуваат судии по сопствен ќеиф

Ѓорѓиевски: Додека граѓаните се во паника, стравуваат за своето здравје и живот, Зоран Заев и неговата разулавена банда ја користат вонредната состојба за да именуваат судии по сопствен ќеиф

Додека граѓаните се во паника, стравуваат за своето здравје и живот, Зоран Заев и неговата разулавена банда ја користат вонредната состојба за да именуваат судии по сопствен ќеиф.

Во само еден ден Заев именуваше 10 нови судии.

Вонредна состојба не се прогласува за партизација на државата.
Свестете се!
Доколку набрзо не ви дојде умот, ќе нема на кого да шефувате.
Зарем не сфаќате!?
Освен гол популизам ништо друго не правите.

Трагедија!

Срам да Ви е!

Не најмувајте скапи ПР агенции за личен рејтинг, парите подобро да ги трошите за граѓаните и нивното здравје.

Само да знаете ништо нема да Ви се заборави! Напиша на Фејсвук, Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус