вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорѓиевски: Да се сплотиме за да го победиме Заев

Ѓорѓиевски: Да се сплотиме за да го победиме Заев

На работен состанок со ОК Новаци, ги поставивме темелите за начинот и текот на кампањата која ќе се одвива за овие предвремени парламентарни избори, на кои конечно ќе се стави крај на црното владеење на Заев и неговата крими – екипа.

Иако условите се тешки, Македонија, односно народот и ВМРО – ДПМНЕ сплотени ќе победат.

Граѓаните на Република Македонија никогаш порано не биле вака понижени, искрадени, излажани и изманипулирани и затоа на овие избори жестоко ќе го казнат СДС.

Обновата на Македонија доаѓа за нецел месец, Македонија повторно ќе победи!

Најнови вести

Локални избори 2021