понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 178
home Вести

Ѓорчев: Заев каде е оставката на Дудуш?

Ѓорчев: Заев каде е оставката на Дудуш?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев го прашува претседателот на СДСМ Зоран Заев каде е оставката која најавуваше дека ќе ја побара доколку се потврди дека градоначалникот на Општина Шуто Оризари Курто Дудуш нападнал сограѓанин.

За потсетување, пред неколку дена Дудуш по даденото извинување пред судот за нападот, помина со судска опомена од судијата.

Коронавирус