среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 47
home Вести

Ѓорчев: Веќе не сме најлоши во Европа, туку во светот по неодговорноста околу вакцинирањето

Ѓорчев: Веќе не сме најлоши во Европа, туку во светот по неодговорноста околу вакцинирањето

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека веќе не сме најлоши во Европа, туку најлоши во светот во однос на вакцинирањето.

-Заевистан е полош од Бангладеш во вакцинирањето. Веќе не сме најлоши во Европа, туку најлоши во СВЕТОТ.
Македонија буквално УМИРА поради нивната неспособност. Живи луѓе се гушат поради ова фијаско.
Аплауз за Венко? Заев блескаме? Оставка‼️‼️, ова денеска преку статус на Фејсбук го истакна Владимир Ѓорчев.

Заевистан е полош од Бангладеш во вакцинирањето. Веќе не сме најлоши во Европа, туку најлоши во СВЕТОТ.

Македонија…

Posted by Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев) on Четврток, 04 февруари 2021

ЕУРО 2020

Македонија