четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 150
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Ѓорчев со претставници на Демократските сили на Ромите во посета на Шуто Оризари (ФОТО)

Ѓорчев со претставници на Демократските сили на Ромите во посета на Шуто Оризари (ФОТО)

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска во друштво претставници на Демократските сили на Ромите (ДСР) беше во посета на населеното место Шуто Оризари.

-Денес заедно со пратеникот Владимир Ѓорчев и Демократски Сили на Ромите (ДСР) заедно помеѓу нашите сограѓани граѓаните, стои во Фејбсук статусот објавен на страната ОК Шуто Оризари.

Најнови вести

Коронавирус