вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорчев со детална статистика од Блумберг: Заевистан има најмалку вакцини и најмногу мртви во Европа

Ѓорчев со детална статистика од Блумберг: Заевистан има најмалку вакцини и најмногу мртви во Европа

Заевистан: О (нула) вакцини, 3.000 мртви. Ова го напиша Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил објавувајќи детална статистика од Блумберг.

Тој ги објави податоците за државите во однос на број на вакцини против коронавирус и број на починати од вирусот.

Македонија според оваа статистика има најмалку вакцини во Европа, најмногу мртви во Европа по број на жители, а Ѓорчев потсетува и дека имаме најголема корупција во Европа.

ЕУРО 2020

Македонија