петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Ѓорчев објави вирално видео: Вака Заев ги лажеше Албанците исто како Македонците

Ѓорчев објави вирално видео: Вака Заев ги лажеше Албанците исто како Македонците

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека Заев на овој начин ги лажеше Албанците исто како Македонците во Арачиново и во Љуботен, Липково и во Слупчане, Сарај и Студеничани, Чаир, Куманово, Тетово, Гостивар.

-Вака Заев ги ЛАЖЕШЕ Албанците, исто како и Македонците. Во Арачиново и во Љуботен. Во Липково и во Слупчане. Во Сарај и Студеничани.

Во Чаир и Куманово. Во Тетово и Гостивар. Буквално секаде, СЕКАДЕ Заев лажеше.

Доста беше‼️ MJAFT‼️

Зоран Заев – НИКОГАШ повторно. Ни треба НОВА ВЛАДА.

Ве молам споделете, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека Заев на овој начин ги лажеше Албанците исто како Македонците во Арачиново и во Љуботен, Липково и во Слупчане, Сарај и Студеничани, Чаир, Куманово, Тетово, Гостивар.

 

Најнови вести