понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 153
home Вести

Ѓорчев објави видео: Госпоѓава е министерка, гледај Македонијо

Ѓорчев објави видео: Госпоѓава е министерка, гледај Македонијо

Пратеникот од ВМРО-ДПМНE, Владимир Ѓорчев на социјалните мрежи го сподели видеото со министерката за странски инвестиции, Зорица Апостолска во врска со новите странски инвестиции во земјата.

-Госпоѓава е министерка на Заев за инвестиции. Наша Македонијо, гледај што ти се случува. Жално и тажно. Оставка. Споделете, напиша Ѓорчев.

Коронавирус