недела, 5. декември 2021. Вести денес: 84
home Вести

Ѓорчев објави листа на претепани луѓе критичари на Заев и СДСМ, власта без реакција и одговорност

Ѓорчев објави листа на претепани луѓе критичари на Заев и СДСМ, власта без реакција и одговорност

Пратеникот Влатко Ѓорчев објави листа на претепани луѓе критичари на премиерот Зоран Заев и СДСМ, за кои како што вели, власта нема реакција и одговорност.

-Претепувањето стана ПРАВИЛО на оваа забегана власт на Зоран Заев:

На критичарот на Заев од Струмица му скршија 2 заба и вилицата. Напаѓачите НЕ се откриени веќе 2 години.

Курто Дудуш ПРЕТЕПА човек во КАНЦЕЛАРИЈА. Одговорност НЕМА.

Му скршија ЧЕРЕП на Елвис Бајрам. Кривични НЕМА, одговорност НЕМА.

Гавазите на Смилевски претепаа човек до несвест и никому НИШТО.

Му СКРШИЈА НОГА на свештеник на МПЦ и 2 години немаше истрага.

Ова е ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ на Заевизмот. Насилство, закани, рекетари и тепачи, напиша Ѓорчев на Фејсбук.

Коронавирус