недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 88
home Вести

Ѓорчев објави анкета: Шилегов тотално ги разочара граѓаните, повторно ќе победиме во Скопје

Ѓорчев објави анкета: Шилегов тотално ги разочара граѓаните, повторно ќе победиме во Скопје

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на својот ФБ профил објави анкета за тоа дали граѓаните се задоволни од работата на скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

-Шилегов како градоначалник целосно ПОТФРЛИ. Тотално ги РАЗОЧАРА граѓаните. Во Скопје се случува тивок ПРЕСВРТ. СДСМ дефинитивно паѓа со рејтингот, а ВМРО-ДПМНЕ оди нагоре. Повторно ќе победиме во СКОПЈЕ. Споделете!, напиша Ѓорчев.

Најнови вести

Коронавирус