среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

Ѓорчев: Лажењето на Заев стана “општествена вредност”

Ѓорчев: Лажењето на Заев стана “општествена вредност”

Зошто Заев лажеше 2 години дека “не сме блокирани”? Има ли работа за која Заев не излажа?

Заев лаже. Секојдневно. Рутинирано, по навика, а тоа стана “општествена вредност”.

Лошо и катастрофално, пишува на својата Фејсбук страница меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев.

Најнови вести

Коронавирус