недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Вести

Ѓорчев: Честитки за Божиќ, благодарност до папата Франциско што секогаш го користи уставното име на Република Македонија

Ѓорчев: Честитки за Божиќ, благодарност до папата Франциско што секогаш го користи уставното име на Република Македонија

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, испрати честитка за католичкиот Божиќ и благодарност до Папата Франциско:

„Искрени честитки за Божик до католичките верници.

Голема благодарност до Папата Франциско што секогаш го користи нашето уставно име Република Македонија, како и најавената посета во мај 2019 година.

Божик и Христовото раѓање нека бидат мотив за вера, надеж и љубов. За многу години“-напиша Ѓорчев на својот Фејсбук профил.

Најнови вести

Коронавирус