понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 41
home Вести

Ѓорчев: Авганистан со 500.000 вакцини, а Заевистан со нула- време е за оставки

Ѓорчев: Авганистан со 500.000 вакцини, а Заевистан со нула- време е за оставки

Влатко Ѓорчев, долгогодишен пратеник и секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, а сега член на ИК, побара оставка од премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче поради состојбата во државата со вакцините.

Ѓорчев, реагира на тоа што Македонија се уште нема добиено вакцини за борба против коронавирусот, потсетувајќи дека во меѓувреме Авганистан има 500.000 вакцини.

-Авганистан 500.000 вакцини (денес).
Заевистан 0 (нула) вакцини, најмногу мртви.
Најлоши на СВЕТОТ. Заев, Филипче – оставка‼️‼️, напиша Ѓорчев.

ЕУРО 2020

Македонија