среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 90
home Вести

Ѓорче Петров на нозе- Еуфоричен митинг на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Ѓорче Петров на нозе- Еуфоричен митинг на ВМРО-ДПМНЕ (ВИДЕО)

Попладнево ВМРО-ДПМНЕ одржа еуфоричен митинг во скопската Општина Ѓорче Петров.

Пред насобраниот народ се обратија лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Во продолжение дел од атмосферата:

Коронавирус