среда, 8. јули 2020. Вести денес: 98
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ГИ СКАРАЛЕ ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊА: Членови на СДСМ си делеле боксови во Драчево

ГИ СКАРАЛЕ ПАРТИСКИТЕ ВРАБОТУВАЊА: Членови на СДСМ си делеле боксови во Драчево

Меѓусебна расправија прераснала во физичка пресметка. Партиска нетрпеливост заоснована за партиски вработувања е причината поради која дошло до бокс меч помеѓу претседателот на на СДСМ во Кисела Вода и партиски активист на СДСМ, пренесе Инфомакс.

-Нашите информации велат дека претседател на ОО Кисела Вода СДСМ и партискиот активист, но и функционер на СДСМ пред кафе барот Сториа во населба Драчево се пресмефале физички со боксови по што биле разделени од членови на СДСМ и заминале со возила во не познат правец. Случката се случило околу 13 часот, повеќе информации во текот на денот, објави порталот.

Парламентарни избори 2020