сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 104
home Вести

Ги објави секундите за време на потресот утрово во Скопје: Овој индикаторот за земјотреси би требало да го има во секој дом! (ВИДЕО)

Ги објави секундите за време на потресот утрово во Скопје: Овој индикаторот за земјотреси би требало да го има во секој дом! (ВИДЕО)

Откако утрово во Албанија се случи силен земјотрес кој има катастрофални последици истиот ги вознемири и разбуди граѓаните на Македонија, Албанија, Србија, Црна Гора како и Хрватска.

Имено откако во Македонија утрово во 3:54 часот беше почувствуван земјотресот на целата територија граѓаните веднаш започнаа со снимање и фотографирање на тој немил настан.

Утрово се појави и видео од Скопје каде сведокот на земјотресот го ги снимил секундите на истиот и пишува дека овој предмет му е индикатор за земјотрес.

На сведоците на истиот овој предмет сигурно им е јасно за што зборуваме, но можеби ова видео ќе биде и мотив за купување на овој предмет во домот кој буквално го лоцира секој потрес на тлото, погледнете.

Коронавирус