вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Гевгеличани: Истрагата за „Рекет“ мора да се прошири

Гевгеличани: Истрагата за „Рекет“ мора да се прошири

Екипа на „Слободен печат“ денеска беше во Гевгелија.

Тие ги прашаа гевгеличани што мислат за аферата „Рекет“ и за вмешаноста на нивната сограѓанка Катица Јанева во овој случај.

-Некои од нив се разочарани, некои велат дека славата и удрила во глава, а трети пак се децидни, овие пари не се ништо за неа. Починатиот сопруг и оставил многу пари, пренесе порталот.

Видеото од анкетата, погледнете го на СЛОБОДЕН ПЕЧАТ

Најнови вести

Коронавирус