четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 112
home Вести

Героски за полициската акција околу аферата „Мафија“: Мене ова ми изгледа големо вадење… Фатени сто нула!

Героски за полициската акција околу аферата „Мафија“: Мене ова ми изгледа големо вадење… Фатени сто нула!

Мене ова ми изгледа големо вадење…. Фатени сто нула!, коментира на социјалната мрежа на Фејсбук новинарот и уредник на Плусинфо Бранко Героски, притоа споделувајќија веста од полициската акција во која беа уапсени десетина полицајци кои биле вклучени во аферата „Мафија“ која што ја обелодени ВМРО-ДПМНЕ.