сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 26
home Вести

Героски вечерва ќе ги открие имињата на лицата замешани со Боки 13

Героски вечерва ќе ги открие имињата на лицата замешани со Боки 13

Уредникот на порталот „Плусинфо“ Бранко Героски, најави дека вечерва ќе ги открие со име и презиме и со документи сите оние кои се вплеткани во Меѓународниот сојуз на Бојан Јовановски познат како Боки 13.

До кога мислите да се криете: Како е смислена шемата за извлекување пари за наводните проекти на Бојан Јовановски, преку авторски хонорари и директни исплати? Кои се лицата замешани или злоупотребени во оваа шема? Каков е нивниот политички бекграунд? Читајте, овој пат без псевдоними, туку со имиња и презимиња! Со документи!, напиша Героски на Фејсбук.

Коронавирус