четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 55
home Вести

Героски со поддршка за Златев: „No Pasaran“

Героски со поддршка за Златев: „No Pasaran“

Новинарот Бранко Героски на Фејсбук му даде поддршка на Љупчо Златев од „Лидер“ за кривичната пријава што му ја поднесе Основното јавно обвинителство.

Според Героски ова е класичен обид за цензура и оти ја има неговата поддршка.

Коронавирус