сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Героски: Под секое ниво се коментарите на таткото на Заев на мојот статус на ФБ

Героски: Под секое ниво се коментарите на таткото на Заев на мојот статус на ФБ

Во вечерашната емисија на ТВ Алфа „Заспиј ако можеш“ телефонско вклучување имаше новинарот Бранко Геровски кој кажа дека под секое ниво биле коментарите на таткото на Зоран Заев , Панче Заев на неговиот ФБ статус.

Имено, тој и на својот ФБ профил има објавено дека Панче Заев таткото на Зоран Заев по втор пат коментира на неговите постови и пишува дека тоа е под секое ниво на комуникација посебно какво што не доликува на родител на лидер на една од најголемите политички партии и поранешен премиер на државата.

Дополнително Героски во своето вклучување објасни дека таткото на Зоран Заев не застанал само на тие два коментари туку дека Панче Заев исто оставал неприлични коменатари и на текст односно интервју од Петар Гошев што било пренесувано за ТВ Нова од кое Плуинфо пренесувал една од поентите.

– Панче Заев настапува со еден по мој вкус малку непристоен коментар и во секој случај под нивото на татко на лидерот на СДСМ и поранешниот премиер Зоран Заев, кажа Героски.

Коронавирус